Hakkımızda

1997 Yılından beri Ülkemizin Yeraltı ve Yerüstü Kangal Borularının İmalatını yapmaktayız.

Çeşitli Türki Cumhuriyetlerinin yanı sıra Afrika ve Arabistan Kıtasında bulunan Ülkelerin Kangal boru ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

P 100 Kangal Boru

Devletin İhraç Ürünü olan Petkim Hammede den imalatı yapılan üründür. Tse ve Tesli Ürün olup satışı usd bazlıdır. Güneşin Utraviyöle ışınlarına karşın ürünün zarar görmemesi maksadıyla Uv Katkılı Üründür.

Pe 100 Kangal Boru

Polietilen Hammededen üretimi yapılan Ürünün güneş ışınlarının yakıcı zararlarından korunabilmesi maksadıyla uv katkısı ilave edilen üründür.

Damlama Boruları

Damlama ve Sulama Sistemlerine hitap edebilen, 14 lükten, 20 liğe kadar olan boruların, delikli ve deliksiz ürünlerin imalatı yapılmaktadır.

Universal Plastik

Ürünlerimizin çeşitliliği sayesinde yurtiçi ve yurtdışı ithalat ve ihracat yapmak suretiyle 1997 yılından bu yana arz talep dengesini sağlayarak, güvenin ve kalitenin adresi olmaktan gurur duyuyoruz.

Su hayattır. Suyu değerlendirmenin yolu ise suyu ihtiyaç duyulan alana sağlıklı bir şekilde ürünlere ulaştırmakla olmaktadır. Bunun içinde sağlıklı hijyen özelliği taşıyan ürünlerden geçmektedir. Bu ürünlerde polietilen hammede den yapılan borulardan geçmektedir. Bunun içindir ki Ülkemizin ve bir çok Avrupa ve Afrika Ülkesinin Alt Yapı ve Sulama Boru İhtiyaçlarını Karşılamaktayız. Sizlerlede çalışmaktan Gurur ve Onur Duyarız.

Polietilen Pe 100 Boruların Özellikleri

Uzun ömürlüdür, paslanmaz, çürümez, yüksek mukavemetli ve krozyona karşı dayanıklıdır.
Esnek , kolay taşınır, bükülür, montajı kolaydır.
Yüksek kimyasal direnç, koku yapmaz, pis ve kiri tutmaz ve Sağlık Bakanlığı gıda maddeleri tüzüğüne uygundur.
Güneş ışığına karşı yüksek direnç gösterir.
Basınç altında sızdırma yapmaz.
Metal malzemeden daha ekonomiktir.
Kangal şeklinde üretildiğinde uzun mesafelerde az sayıda birleştirme yapılır.
Kaynak yapılarak birleştirme mümkün olduğundan şebeke su kaybını ortadan kaldırır.
Darbelere karşı dayanıklıdır.
Deprem ve heyelan olan bölgelerde borunun % 350 esneme özelliği sayesinde Pvc ve metal esaslı borulara karşın daha dayanaklıdır.

Önemli Bilği

Kangal Boru Siparişi vermeden önce mutlaka istediğiniz borunun basınç değerini bilmeniz gerekmektedir. Ürünlerin yanlarında Atüleri yazmaktadır. Atü aynı zamanda ürünün basınç değerini göstermektedir. İçme suyu ve Sulamada kullancağınız ürünlerin hammeddeleri farklı olduğundan, içme sularının imalatı hijyen özelliği taşıyan hammeden yapılmaktadır. Bunlarda kendi içlerinde iki türlüdür. Bir tanesi p100 dür, orjinal hammedde den oluşan Tse standartlarına uygun üründür, diğeri ise Pe100 olarak adlandırılan ürün olup içme suyunda da kullanılmaktadır. Kamuya kullanılan ürünlerde mutlaka bağlı bulunduğunuz kurumun istediği ürünü talep ediniz. Aksi durumda yanlış verilen siparişten firmamız sorumlu değildir.

UNİVERSAL PLASTİK ÜRÜNLERİMİZ